< 21.12.2011. (Miercuri) >

Page: 12
Ajax Cape Town
4:3
Black Leopards
 3' Carelse B (1-0)
 38' Evans B (2-2)
 45' Booth M (3-2)
(3:2)(1-1) Ramogaoela R 15' 
(1-2) Nkhatha K 36' 
(3-3) Nkhatha K 90' 

Bidvest Wits
2:1
Platinum Stars
 11' Vilakazi S (1-0)
 65' Timms M (2-1)
(1:0)(1-1) Botes H 51' 

Free State Stars
0:2
Mamelodi Sundowns
(0:1)(0-1) Moriri S 10' 
(0-2) Kooena L 61' 

Moroka Swallows
2:2
Maritzburg United
 73' Tsutsulupa S (1-2)
 89' Mathebula D (2-2)
(0:1)(0-1) Sibisi D 2' 
(0-2) Sibisi D 64' 

Orlando Pirates
2:0
Golden Arrows
 61' Chansa I (1-0)
 83' Rantie T (2-0)
(0:0)

Supersport United
0:1
Bloemfontein Celtic
(0:1)(0-1) Bacela L 11' 

Trofense
1:1
Vitoria Guimaraes

Aston Villa
1:2
Arsenal
 54' Albrighton Marc (1-1)
 90' Hutton Alan
(0:1)(0-1) Persie Robin Van 17' 
(1-2) Benayoun Yossi 87' 

Everton
1:0
Swansea City
 60' Osman Leon (1-0)
(0:0)

Fulham
0:5
Manchester United
(0:3)(0-1) Welbeck Danny 5' 
(0-2) Nani Luís Carlos 28' 
(0-3) Giggs Ryan 43' 
(0-4) Rooney Wayne 87' 
(0-5) Berbatov Dimitar 90' 

Manchester City
3:0
Stoke City
 29' Aguero Sergio (1-0)
 36' Johnson Michael (2-0)
 54' Aguero Sergio (3-0)
(2:0)

Newcastle United
2:3
West Bromwich Albion
 35' Ba Demba (1-1)
 81' Ba Demba (2-2)
(1:2)(0-1) Odemwingie Peter 21' 
(1-2) McAuley Gareth 45' 
(2-3) Scharner Paul 86' 

Queens Park Rangers
2:3
Sunderland
 64' Helguson Heidar (1-2)
 67' Mackie Jamie (2-2)
(0:1)(0-1) Bendtner Nicklas 19' 
(0-2) Sessègnon Stéphane 53' 
(2-3) Brown Wes 89' 

Wigan Athletic
0:0
Liverpool

AI Taawun
1:2
Najran

Al Ittihad Jeddah
4:0
Al Raed

Al Shoalah
1:6
Al Hilal Riyadh

Hajer
0:3
Al Ahli Jeddah

Gabala
0:0
Karabakh

Khazar-Lankaran
3:0
Baki

Neftchi
2:0
Kapaz

Belgia - Cupa
Sferturi de finala
Kortrijk
2:0
Beerschot
 78' Zukanovic (1-0)
 86' Messoudi (2-0)
(0:0)

Lierse
1:2
Standard
 48' Bidaoui (1-2)
(0:2)(0-1) Batshuayi 12' 
(0-2) Batshuayi 30' 

Mons
3:1
Rupel Boom
 37' El Ghanassy (1-0)
 59' Perbet (2-0)
 71' Ibou (3-0)
(1:0)Poorters 61' 
(3-1) De Smedt 90' 

Sporting Lokeren
1:1
Gent
 1' Mokulu (1-0)
(1:1)(1-1) Perbet 21' 

Eupen
3:0
Royal Antwerp

Lommel United
0:0
Dender EH

Royal Boussu Dour Borinage
2:2
Oostende

San Jose
1:2
Oriente Petrolero

Once Caldas
2:1
Junior
2:4 dupa lovituri de departajare.
 45' Pajoy J (1-0)
 70' Beltran G (2-1)
(1:0)(1-1) Ruiz L 59' 

El Entag El Harby
0:0
Itthad Iskandary

Smouha Sporting
0:1
Gouna

Talaea El Gaish
1:1
Al Dakhleya

Auxerre
2:2
Dijon
 80' Le Tallec Anthony (1-2)
 90' Jemaa Issam (2-2)
(0:2)(0-1) Corgnet Benjamin 7' 
(0-2) Jovial Brice 33' 

Evian Thonon Gaillard
4:2
Montpellier Herault
 52' Barbosa Cedric (1-1)
 68' Khelifa Saber (2-2)
 72' Cambon Cedric (3-2)
 76' Dja Djedje Brice (4-2)
(0:0)(0-1) Belhanda Younes 47' 
(1-2) Giroud Olivier 54' 

Lille Metropole
4:4
Nice
 9' Chedjou Aurelien (1-0)
 27' Cole Joe (2-1)
 77' Hazard Eden (3-3)
 88' Balmont Florent (4-3)
(2:3)(1-1) Civelli Renato 16' 
(2-2) Dja Djedje Franck 35' 
(2-3) Dja Djedje Franck 45' 
(4-4) Clerc François 90' 

Lorient
0:0
Caen

Rennais
1:0
Girondins Bordeaux
 54' Kembo Jires (1-0)
(0:0)

Saint Etienne
0:1
Paris Saint Germain
(0:1)(0-1) Bodmer Mathieu 32' 

Sochaux-Montbeliard
0:2
Ajaccio
(0:0)(0-1) André Benjamin 65' 
(0-2) Peybernes Mathieu 79' 

Toulouse
0:0
Brestois

Valenciennes
1:0
Olympique Lyonnais
 28' Cissokho Aly (1-0)
(1:0)

Colmar
3:0
Paris
 12' Moukhlil Abdel (1-0)
 68' Bernardet (2-0)
 78' Touré (3-0)
(1:0)

Frejus
2:0
Rouen
 46' Diri (1-0)
 86' Delcos (2-0)
(0:0)

Gazelec Ajaccio
2:1
Epinal
 25' Colloredo (1-0)
 43' Seymand (2-0)
(2:0)(2-1) 68' 

Le Poire-sur-Vie
0:3
Nimes Olimpique
(0:2)(0-1) Benezet Nicolas 39' 
(0-2) Haguy 45' 
(0-3) Haddou Yassine 90' 

Vannes Olimpique
4:0
Red Star
 10' Youssouf (1-0)
 23' Haquin (2-0)
 26' Haquin (3-0)
 45' Youssouf (4-0)
(4:0)

Germania - Cupa
Optimi de finala
Borr. Monchengladbach
3:1
Schalke 04
 18' Arango Juan Fernando (1-0)
 56' Reus Marco (2-0)
 88' Reus Marco (3-1)
(1:0)(2-1) Draxler Julian 70' 

Hertha
3:1
Kaiserslautern
 44' Ramos Gustavo Adrián Vásquez (1-0)
 59' Lasogga Pierre-Michel (2-1)
 90' Ebert Patrick (3-1)
(1:0)(1-1) Shechter Itay 51' 

Holstein Kiel
2:0
Mainz 05
 6' Ujah Anthony (1-0)
 64' Muller Steve (2-0)
(1:0)

Stuttgart
2:1
Hamburger SV
 23' Cacau Jeronimo Maria (1-0)
 62' Cacau Jeronimo Maria (2-1)
(1:0)(1-1) Petric Mladen 54' 

Grecia - Cupa
16-imi de finala
Anagennisi Epanomi
2:3
Atromitos
 9' Gesios Giannis (1-0)
 79' Georgiou (2-3)
(1:2)(1-1) Karagounis Athanasios 20' 
(1-2) Karagounis Athanasios 40' 
(1-3) Brito Luis 78' 

Kallithea
0:1
Doxa Dramas
(0:0)(0-1) Arkoudas 83' 

Larisa
0:0
Panetolikos
0:0 dupa prelungiri, iar dupa penalty a fost 9:10.

Panserraikos
0:0
Ergotelis
1:0 dupa prelungiri.
 109' Da Costa Filipe (1-0)
(0:0)

Pierikos
1:3
Olympiakos
 36' Eleftheriadis Christos (1-1)
(1:2)(0-1) Pantelic 30' 
(1-2) Pantelic 45' 
(1-3) Abdoun 70' 

Platanias
0:3
Kerkyra
(0:2)(0-1) Giantsis Demetrios 32' 
(0-2) 36' 
(0-3) Maznov 51' 

Proodeftiki
0:5
Asteras Tripolis
 87' Papanikolas Michalis
(0:0)(0-1) Solakis 67' 
(0-2) Breska 72' 
(0-3) Solakis 74' 
(0-4) Serna Ruben Rayos 77' 
(0-5) Arsenijevic Nemanja 89' 

Churchill Brothers
0:2
Pune

Prayag United
1:1
Lajong

Arbil
0:0
Al Shorta

Donegal Celtic
1:3
Cliftonville
 77' Burns (1-3)
(0:3)(0-1) Garrett S 12' 
(0-2) Scannell Ronan 33' 
(0-3) Donaghy Ciaran 41' 

Atalanta
4:1
Cesena
 17' Denis Gustavo Germán (1-1)
 18' Marilungo (2-1)
 44' Marilungo (3-1)
 71' Peluso Federico (4-1)
(3:1)(0-1) Candreva Antonio 12' 

Bologna
0:2
Roma
 78' Portanova Daniele
(0:2)(0-1) Taddei Rodrigo 17' 
(0-2) Osvaldo Pablo Daniel 40' 

Inter
4:1
Lecce
 34' Pazzini Giampaolo (1-1)
 49' Milito Diego (2-1)
 73' Cambiasso Esteban (3-1)
 81' Alvarez Ricardo (4-1)
(1:1)(0-1) Muriel Luis 20' 

Lazio
0:0
Chievo Verona

Napoli
6:1
Genoa
 12' Cavani Edinson (1-0)
 17' Hamsik Marek (2-0)
 24' Cavani Edinson (3-0)
 45' Pandev Goran (4-1)
 49' Gargano (5-1)
 80' Zuniga Camilo (6-1)
(4:1)(3-1) Jorquera Cristobal 27' 

Novara
2:2
Palermo
 77' Mazzarani Andrea (1-2)
 85' Rigoni Marco (2-2)
(0:1)(0-1) Ludi Carlalberto 20' 
Ilicic Josip 43' 
(0-2) Bertolo Nicolás 73' 

Parma
3:3
Catania
 5' Modesto Francesco (1-0)
 23' Biabiany Jonathan (2-1)
 44' Floccari Sergio (3-1)
(3:1)(1-1) Almiron Sergio 22' 
(3-2) Lodi Francesco 74' 
(3-3) Catellani Andrea 85' 

Udinese
0:0
Juventus

Vigor Lamezia
1:0
Catanzaro

Arnett Gardens
0:1
Highgate United

Boys Town
1:0
Portmore United

Montego Bay United
1:1
Sporting Central Academy

Reno FC
2:3
Humble Lions

Tivoli Gardens
0:1
Village United

Waterhouse
1:1
Harbour View

Japonia - Cupa
Optimi de finala
Nagoya Grampus
2:2
Kashiwa Reysol
3:3 dupa prelungiri, iar dupa penalty a fost 9:8.
 77' Nagai K (1-2)
 87' Masukawa T (2-2)
 96' Nagai K (3-2)
 113' Tanaka H
(0:1)(0-1) Domingues L 42' 
(0-2) Kudo M 65' 
(3-3) Domingues L 114' 

Al Ahli Saida
0:4
Safa

Omnisport Meknes
0:0
Wydad Casablanca

Chile
3:2
Paraguay
 19' (1-0)
 63' (2-2)
 75' (3-2)
(1:0)(1-1) 52' 
(1-2) 57' 

Olanda - Cupa
Optimi de finala
Heerenveen
11:1
Oss
 17' Narsingh Luciano (1-0)
 27' Dost Bas (2-0)
 30' Djuricic Filip (3-0)
 45' Narsingh Luciano (4-0)
 48' Kums Sven (5-0)
 52' Van La Parra Rajiv (6-0)
 53' Djuricic Filip (7-0)
 71' Van La Parra Rajiv (8-1)
 85' Janmaat Daryl (9-1)
 87' Dost Bas (10-1)
 90' Gouweleeuw Jeffrey (11-1)
(4:0)Janssen Dennis 26' 
(7-1) Bieber Christopher 66' 

NEC Nijmegen
3:0
Achilles 29
 17' Vadozc (1-0)
 27' Goossens John (2-0)
 85' Platje Melvin (3-0)
(2:0)

Pakistan Air Force
0:1
Karachi Electric Supply Corporation

Portugalia - Cupa
Sferturi de finala
Academica
3:2
Desportivo Aves
 4' Eder Lopes (1-0)
 37' Berger Markus (2-1)
 76' Abdoulaye Ba (3-1)
(2:1)(1-1) Pires 11' 
(3-2) Bischoff Amaury 90' 

Pacos Ferreira
1:2
Porto
 16' William A (1-1)
(1:1)(0-1) Rodríguez James 2' 
(1-2) Hulk 70' 

Al Futowa
1:2
Al Jaish Damascus

Al Ittihad Aleppo
2:2
Al Misfat

Al Karamah
0:0
Al Nawair

Al Majd
1:1
Al Wathba

Al Taliya
2:1
Hutteen

Al Wahda Damascus
2:0
Al Shorta Damascus

Tishreen
1:2
Al Jazeera Hasakah

Spania - Cupa
16-imi de finala (r)
Athletic Bilbao
1:0
Real Oviedo
 74' Ander Herrera (1-0)
(0:0)

Atletico Madrid
0:1
Albacete Balompie
(0:1)(0-1) Ortiz Víctor Curto 1' 

Betis
2:1
Cordoba
 33' Molina Jorge (1-1)
 54' Molina Jorge (2-1)
(1:1)(0-1) Borja 17' 

Granada
2:1
Real Sociedad
 17' Siqueira (1-0)
 66' Geijo (2-0)
(1:0)(2-1) Agirretxe Imanol 83' 

Levante
3:1
Deportivo La Coruna
4:1 dupa prelungiri.
 13' El Zhar Nabil (1-0)
 37' Ballesteros Sergio (2-1)
 79' Suarez Ruben (3-1)
 100' Kone Arouna (4-1)
(2:1)(1-1) Alvarez Pablo Núñez 22' 

Malaga
2:2
Getafe
 45' Van Nistelrooy Ruud (1-0)
 77' Weligton Róbson Pena
 86' Buonanotte Diego (2-2)
(1:0)(1-1) Caballero Wilfredo Daniel 51' 
(1-2) Mane 79' 
Casquero Francisco Javier 81' 

Osasuna
1:1
Almeria
 79' Lamah Roland (1-0)
(0:0)(1-1) Goitom Henok 85' 

Page: 12
Rezultate, clasamente si arhiva de statistici
(2000 - azi)
Copyright © fotbal91.ro 2011. Toate drepturile rezervate. Creat de NO LIMITS d.o.o.